UV lampy

Jezírková UV lampa představuje nejšetrnější způsob, jak se zbavit zelené vody. Nemusíte používat žádné chemické přípravky, které mají jen krátký účinek.

UV záření v těle lampy narušuje buněčnou stěnu mikroskopických řas, které se rozpadají a následně jsou zachytávány ve filtraci. Výsledkem je čistá voda v jezírku i bez použití chemikálií. UV lampa je vhodná pro čištění vody v jezírkách, akvarijních nádržích i bazénech. Voda je čištěna pomocí krátkovlnného ultrafialového záření typu C (UV-C). Toto UV-C záření zabraňuje také množení pro ryby nebezpečných jednobuněčných mikroorganismů (různých druhů bakterií, plísní a virů). Jezírková UV zářivka likviduje pouze mikroorganismy, které projdou okolo ní, užitečné kolonie nitrifikačních bakterií žijících hlavně ve filtrech, na dně nádrží, na rostlinách a kamenech zůstávají nepoškozené. Neovlivňuje pH ani chemické složení vody.

Použití v jezírku:

  • Jezírko bez ryb – 2 W na m3 vody
  • Jezírko s rybami včetně koi – 3 W na m3 vody

U všech typů UV lamp je nutné 1x ročně vyměnit zářivku. Při této výměně zářivky zároveň zkontrolujte, zda není usazený vodní kámen na skleněné trubici, která chrání zářivky proti vodě. Po delší odstávce UV lampy (zimní období, několikatýdenní přerušení provozu zařízení apod.), doporučujeme výměnu těsnících „O“ kroužků ochranných trubic z křemíkového skla.

Zde rovněž naleznete i širokou nabídku zářivek a ostatních náhradních dílů k UV lampám.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.