Filtry

Zvolit vhodnou filtraci pro zahradní jezírko není jednoduché. Typu filtru, jeho velikost, umístění, propojení filtrace s jezírkem a dokonce i správný postup při čištění, to jsou zcela základní informace, nutné pro provoz každého jezírka. Nejčastější chybou bývá nákup filtrace či filtračních setů v supermarketech, nebo orientování se podle údajů různých výrobců na obalech. Vždy doporučujeme kontaktovat odbornou firmu, kde Vám pomohou s výběrem odpovídající filtrace a ostatní nezbytné techniky, a to jak pro nová, nebo teprve zamýšlená jezírka, tak pro jezírka s dosluhujícím čí nevhodným zařízením.

Mechanicko-biologická filtrace je nedílnou součástí výbavy fungujících zahradních jezírek. Mechanická část se stará o odfiltrování nečistot jako jsou zbytky krmiva, odumřelé části řas a rostlin, listí a další pevné částečky rozptýlené ve vodě. Biologická část se stará o biologické čištění vody a odbourávání škodlivých látek.
Výběr vhodné filtrace se odvíjí od velikosti jezírka (resp. objemu vody v jezírku) a jeho hlavního využití. Je zásadní rozdíl mezi jezírkem bez ryb a jezírkem s rybami. Jezírka bez ryb nejsou zatížená zbytky krmiv a výkaly ryb a proto výkon filtrace i UV lampy může být nižší. Trochu jiná pravidla platí i pro jezírka koupací.

Zobrazen jediný výsledek

Zobrazen jediný výsledek