Čerpadla

Jezírková čerpadla zajišťují cirkulaci vody ve filtračním systému, zásobují vodou potůčky, vodopády, fontány, bambusové vodní hry atd.

Jezírkové čerpadlo, společně s vhodně vybranou filtrací, patří mezi základní technologie nutné ke správnému fungování jezírka. Před výběrem jezírkového čerpadla pro filtraci nebo čerpadla k potůčku, je důležité znát požadavky na jeho výkon. Je to vzdálenost, na kterou bude voda tlačena a výška výtoku od hladiny, pod kterou je čerpadlo umístěné. Výkon čerpadla se uvádí v litrech za hodinu, výkonnostní křivka udává množství vody v závislosti na výšce výtoku vody z čerpadla nad hladinou. Údaj o maximálním výtlaku čerpadla označuje výšku výtoku vody, ve které se však voda pouze objeví, ale nebude vytékat. Mezi důležité uváděné parametry patří také spotřeba elektrické energie čerpadel a délka záruční doby.

Pro montáž jezírkových čerpadel tzv. nasucho je nutná čerpadlová šachta, která se také vždy používá při montáži dnové vpusti(guly) a skimmeru (hladinového sběrače). Šachty mohou mít více vstupů, jsou vyrobeny z polypropylenu.

Sací koš umožňuje odsávání nečistot ze dna jezírka. Velikost otvorů v sacích koších umožňuje nasátí pouze částic, které nepoškodí rotor čerpadla. Nabízené sací koše se snadno čistí a připojují na hadice nebo potrubí.

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.